هنگام انجام یک پروژه‌ی بزرگ محوطه‌سازی، راه‌سازی، خیابان و کوچه ممکن است آسفالت داغ را به‌عنوان راه‌حل‌های ممکن درنظر بگیرید، که مهمترین کار گرفتن استعلام و قیمت آسفالت است.

شهر ایزوگام در تهران با اطمینان پایینترین قیمت آسفالت، همراه شماست.

آسفالت

آسفالت با مخلوط کردن شن، ماسه و قیر ساخته می شود و در ساخت محوطه، باند فرودگاه، پارکینگ، راه‌سازی و پشت بام ساختمان‌ها استفاده می شود. آسفالت به طور صددرصد قابل بازیافت است، به بازیافت آسفالت، تراشه آسفالت می گویند.

قیمت آسفالت به نوع پخش و نوع اسفالت بستگی دارد| شهرایزوگام

انواع آسفالت

آسفالت با توجه به نحوه‌ی کاربرد، به سه دسته آسفالت گرم، آسفالت حفاظتی، آسفالت سرد تقسیم می‌شود.

آسفالت گرم

در آسفالت گرم قیر و مصالح سنگی داغ مخلوط می‌شوند و به صورت داغ پخش و متراکم می‎‌گردد و به دسته مهم آسفالت رویه (توپکا) و آسفالت آستر (بیندر) تقسیم می‌شود.

آسفالت رویه (توپکا)

آسفالت توپکا به‌عنوان سطح رویی و آخرین لایه آسفالت است و محل تردد وسایل نقلیه است، به‌همین دلیل رعایت نکاتی که منجربه استقامت آن در برابر تغییرات جوی و یا ترافیک سنگین و حمل‌ونقل می‌شود در فرآیند تولید این آسفالت، بسیار مهم است. سنگدانه‌های آسفالت توپکا عموما ابعادی بین 6 میلیمتر تا 19 میلیمتردارند.

آسفالت توپکا را با نام‌های 019، 018، 012، 06، پشت بامی می‌شناسند.

آسفالت آستر (بیندر)

آسفالت بیندر به‌عنوان آستر و لایه‌ی زیرین آسفالت استفاده می‌کنند، تفاوت اصلی آن با آسفالت توپکا اختلاف ابعاد و دانه‌بندی است که بزرگتر بودن ابعاد سنگدانه‌های موجود در این‌نوع آسفالت عاملی برای جلوگیری از اصطحکاک و لغزش سطح جاده نیز به‌حساب می‌آید. سنگدانه‌های آسفالت بیندر باابعاد 25 میلیمتری می‌باشند.

پخش آسفالت

پخش آسفالت به دو صورت دستی و مکانیزه صورت می‌گیرد. در پخش آسفالت در متراژ و تناژ آسفالت کم برای به‌صرفه بودن قیمت آسفالت و تسریع در کار به‌صورت دستی انجام می‌شود، برای لکه‌گیری آسفالت قبلی، آسفالت محوطه و پارکینگ در متراژهای پایین، آسفالت کوچه‌ها باعرض کم و انجام آسفالت در ضخامت پایین، باید به‌صورت دستی انجام شود.

پخش آسفالت به صورت مکانیزه (ماشین آلات راه‌سازی) برای آسفالت جاده‌ها، محوطه و پارکینگ‌ها با مساحت زیاد و انجام آسفالت در ضخامت بالا صورت می‌گیرد. مزیت پخش آسفالت به صورت مکانیزه تسریع درکار نسبت‌به مقدار مساحت و تناژ آسفالت می‌باشد.

پخش و قیمت آسفالت توپکا 019

آسفالت توپکا 019 دارای سنگدانه‌های درشت با ابعاد 19 میلیمتر می‌باشد که در ضخامت آسفالت بالا (حدودا بالای 9 سانتی‌متر ) برای آسفالت جاده‌ها، آسفالت‌کوچه، محوطه و پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای پخش آسفالت 019 باید از غلطک موتوری استفاده کرد که به‌هنگام غلطک‌زنی و کوبیدن آسفالت دانه‌های درشت آسفالت سطحی صاف شوند و قیمت پایین‌تری نسبت به بقیه دارد.

پخش و قیمت آسفالت توپکا 018

آسفالت توپکا 018 دارای سنگدانه‌های نسبتا درشت با ابعاد 18 میلیمتر می‌باشد که در ضخامت آسفالت بالا (حدودا بالای 8 سانتی‌متر ) برای آسفالت جاده‌ها، آسفالت‌کوچه، محوطه و پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای پخش آسفالت 018 باید از غلطک موتوری استفاده کرد، آسفالت 018 نسبت‌به آسفالت 019 سطح صاف‌تری دارد و قیمت آسفالت 018 نسبت‌به آسفالت 012، 06 و پشت‌بامی پایین‌تر است.

پخش و قیمت آسفالت توپکا 012

آسفالت توپکا 012 دارای سنگدانه‌های متوسط با ابعاد 12 میلیمتر است. پخش آسفالت 012 در ضخامت‌ بالای 6 سانتی‌متر برای محوطه‌سازی و آسفالت پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای پخش آسفالت 012 از غلطک موتوری و همچنین غلطک دستی سنگین می‌توان استفاده کرد. آسفالت 012 سطح صاف‌تری نسبت‌به آسفالت 019 و 018 دارد وقیمت آسفالت 012 به صرفه‌تر است.

پخش و قیمت آسفالت توپکا 06

آسفالت توپکا 06 (آسفالت نرمه) دارای سنگدانه‌های ریز باابعاد 6 میلیمتر است. پخش آسفالت 06 در ضخامت 4 سانتی‌متر برای آسفالت کف و رویه‌سازی آسفالت استفاده می‌شود. برای پخش آسفالت 06 از غلطک دستی می‌توان استفاده کرد. آسفالت 06 سطح خیلی صاف دارد و قیمت بالاتری نسبت‌به بقیه دارد.

پخش و قیمت آسفالت پشت‌بامی

آسفالت پشت‌بامی دارای سنگدانه‌های خیلی ریز باابعاد 04 میلیمتر است و در ضخامت 2 سانتی‌متر برای آسفالت پشت بام استفاده می‌شود. برای پخش آسفالت پشت‌بامی از غلطک دستی سبک استفاده می‌کنند و دارای قیمت آسفالت پشت‌بامی بالا و سطح خیلی صاف به دلیل وجود دانه‌های نرمه دارد.

هزینه آسفالت محوطه

آسفالت محوطه در ابتدا باید زیرسازی انجام شود، سطحی صاف و کوبیده باید داشته باشد باید توجه کنیم که در بخش زیرسازی شیب‌بندی کامل انجام شود، بعد از زیرسازی کامل محوطه، قیرپاشی ( قیر امولاسیون ) آن را به طور کامل انجام می‌دهیم. بعد از قیرپاشی پخش آسفالت صورت می‌گیرد، باید در نظر داشته باشیم که برای ضخامت 10 سانتی‌متر به‌بالا پخش آسفالت و غلطک زنی باید طی دومرحله انجام شود. برای انجام اصولی که کمک به افزایش طول عمر آسفالت می‌کند، می‌توانید از مجموعه شهر ایزوگام مشاوره و خدمات دریافت کنید.

قیمت آسفالت خیابانی

برای انجام آسفالت خیابان باید از آسفالت دانه درشت استفاده کرد. زیرسازی خیابان برای آسفالت ریزی بسیار مهم است و بایدطبق استاندارد زیرسازی شود، حداقل باید به ضخامت 6 سانتی‌متر آسفالت را پخش کنیم و حتما باید از غلطک موتوری یا ماشینی استفاده کنیم. آسفالت خیابان به دو صورت دستی و ماشینی می‌توان پخش کرد.

قیمت آسفالت خیابانی هر 1 سانتی متر در 1 متر مربع بین 32هزار تومان تا 40 هزار تومان بستگی به نوع آسفالت و متراژ متغیر است.

قیمت آسفالت در کارخانه

هزینه آسفالت در کارخانه به‌دلیل نوسانات قیمت قیر یکسان نیست. برای اطلاع از قیمت بروز آسفالت می‌توانید با شهر ایزوگام تماس بگیرید، شهر ایزوگام به طور 24 ساعته پاسخگوی سوالات مشتریان عزیز می‌باشد.

برای برآورد کامل هزینه آسفالت باید به تناژ آسفالت، کرایه حمل، نوع آسفالت، قیمت قیرو … رادر نظر بگیرید، شهر ایزوگام با داشتن اکیپ مجرب پخش آسفالت می‌تواند خدمات پخش آسفالت را به‌طور منظم انجام دهد.

آسفالت رنگی

آسفالت رنگی با رنگ مخصوص (نسوز) در کارخانه‎‌ی مخصوص ساخته می‌شود، از آسفالت رنگی برای محوطه‌های خاص مورد استفاده می‌گیرد و از نظر اقتصادی، هزینه‌ی بالاتری نسبت به آسفالت معمولی دارد، البته برای مساحت های کوچک می‌توان از رنگ ترافیکی (رنگ مخصوص اسفالت) برای رنگ کردن آسفالت استفاده کرد.

انجام آسفالت رنگی با کیفیت بالا | شهر ایزوگام

 

انجام آسفالت رنگی برای زمین بسکتبال توسط شهر ایزوگام

رنگ ترافیکی

رنگ ترافیکی به دو نوع تک جزئی و دو جزئی تقسیم میشود، برای رنگ آمیزی آسفالت استفاده می‌شود، در راه‌سازی برای رنگ کردن خطوط وسط راه، خیابان، برای رنگ کردن خطوط پیاده رو و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت ان بستگی به متراژ کار، محل انجام کار، به‌نوع رنگ و نوع آسفالت بستگی دارد، برای استعلام قیمت رنگ ترافیکی کافیست با شهر ایزوگام تماس بگیرید.

مشخصات آسفالت خوب

آسفالت خوب باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

  • ازنظر قیری باید از قیر طبیعی یا گیلسونایت استفاده شود.

  • آسفالت خوب باید پرقیر باشد.

  • باید از نزدیکترین کارخانه به‌محل انجام پروژه بارگیری شود که طولانی شدن راه باعث سرد شدن آسفالت نشود.

  • کارخانه باید از دستگاه بروز استفاده کند.

  • کارخانه تولید آسفالت باید از کارگران مجرب و تجهیزات صنعتی کامل برخوردار باشد.

  • قیمت آسفالت در مقایسه با بقیه کارخانجات به‌صرفه تر باشد.

  • مقاومت بالای در برابر فشار داشته باشد.

  • در برابر ترک خوردگی مقاوم باشد.

  • داشتن زیرسازی مناسب به یک آسفالت خوب کمک زیادی می‌کند.

  • باید از دانه‌بندی مناسب شن و ماسه برخوردار باشد.

چگونه بهترین آسفالت را تهیه کنیم؟

شما مشتریان عزیز می‌توانید با تماس با شهر ایزوگام بهترین آسفالت را تهیه کنید.

آسفالت سرد (تراشه آسفالت)

آسفالت سرد یا همان تراشه آسفالت از تراش آسفالت‌های قدیمی و فرسوده جاده‌ها و خیابان‌ها به وسیله ویرتگن تراش داده می‌شود تا بنوان بدون بالا آمدن سطح جاده آسفالت جدید پخش کرد، تراشه آسفالت به وسیله‌ی کامیون به محل دپو یا در اکثر موارد برای پخش مجدد برای محوطه، کوچه‌باغ و … توسط کامیون حمل میشود، به‌دلیل هزینه کم تراشه آسفالت و هزینه بالا آسفالت امروزه بیشتر افراد از تراشه آسفالت استفاده می‌کنند. برای خرید تراشه آسفالت و استعلام قیمت تراشه آسفالت با مجموعه شهر ایزوگام تماس بگیرید.

درزگیری ترک آسفالت

امروزه درزگیری آسفالت به‌دلیل هزینه بالا ترمیم آسفالت بسیار کاربردی‌تر شده است. درزگیری ترک آسفالت به دوصورت دستی و مکانیزه انجام می‌شود. در انجام درزگیری آسفالت به صورت دستی ابتدا با پمپ باد باید داخل ترک آسفالت را تمیز کنیم و قیر داغ شده را با ابزار مناسب در شیار ترک خورده آسفالت بریزیم باید توجه داشت به‌دلیل داغ بودن قیر این کار بسیار خطرناک بوده و توصیه می‌شود از یک متخصص کار کمک بگیریم. در صورت بالا بودن متراژ باید به صورت مکانیزه و اصولی انجام شود شهر ایزوگام کادری مجرب را در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌دهد.

برش آسفالت

برش آسفالت به‌وسیله دستگاه کاتر انجام می‌شود، در برش آسفالت متراژکار، ضخامت آسفالت و محل انجام کار در قیمت برش آسفالت تاثیرگزار هستند. دستگاه کاتر از یک موتور، یک تیغ برش آسفالت و مخزن آب تشکیل شده است، تیغه برش آسفالت توسط موتور با دور بسیار بالاچرخش است، تیغه برش آسفالت به وسیله شلنگ‌های متصل به مخزن آب خنک می‌شود. این دستگاه با بنزین کار میکند در عین ساده بودن بسیار خطرناک است وبرش اسفالت باید توسط متخصص انجام شود. مجموعه شهر ایزوگام خدمات برش آسفالت را به صورت تخصصی انجام می‌دهد.

برش آسفالت برای انجام آسفالت جدید| شهر ایزوگام

 

برش آسفالت با دستگاه کاتر توسط شهر ایزوگام در سئول

سخن پایانی

آسفالت مخلوطی از شن و ماسه و قیر است که در ساخت محوطه، باند فرودگاه، راه سازی و پشت بام استفاده می‌شود و به 2 نوع آسفالت توپکا و بیندر تقسیم بندی شده است، آسفالت توپکا در دانه‌بندی‌های کوچکتر نسبت به آسفالت بیندر که برای آستر استفاده می‌شود، قیمت اسفالت توپکا نسبت به آسفالت بیندر بیشتر است و همچنین می‌توان گفت آسفالت توپکا نسبت به آسفالت بیندر سطح صاف‌تری دارد.

برای خرید آسفالت در تهران و پخش آن به طور تخصصی می‌توانید بدون هزینه از مجموعه شهر ایزوگام مشاوره دریافت کنید.

سوالات متداول

می‌توان گفن برای طول عمر بالا و هزینه کمتر آسفالت مورد تایید است و برای زیبایی موزاییک راه حل بهتری است.

عمر مفید آسفالت بستگی به دانه‌بندی آسفالت، کارخانه تولید آسفالت، مقدار قیر اسفالت و زیرسازی آسفالت بستگی دارد، به طور میانگین در حالت ایده‌آل بودن موارد بالا، عمر مفید آسفالت 10 سال است.

یک تن آسفالت داغ متراژ 45 متر به ضخامت 1سانتی‌متر را پوشش می‌دهد.

آسفالت خوب باید پر قیر، داغ و دارای دانه‌‎بندی ریز باشد.

آسفالت جلوی در ساختمان و پیاده رو آن به عهده‌ی اهالی ساختمان می‌باشد.

برای ترمیم می‌توانیم از آسفالت که دارای دانه بندی ریزتری باشد، که توصیه ما آسفالت 012 و 06 می‌باشد.

حداقل ضخامت آسفالت باید 3 سانتی‌متر باشد.

تماس سریع